Termomodernizacja ma na celu polepszenie cech technicznych budynku, zredukowanie strat ciepła i energii potrzebnych zarówno do ogrzania pomieszczeń w zimne dni, jak i ochłodzenia temperatury w dni upalne. 


Poprawa energetyczna budynku może się wiązać z wieloma działaniami:


- polepszenie izolacji przegród budowlanych

- ograniczenie strat ciepła przez wentylację

- poprawienie systemów c.o

- zastosowanie, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii

- zastosowanie energooszczędnego oświetlenia

- zastosowanie oszczędnych, wydajnych klimatyzacji

  

       Straty energii przez przegrody budowlane takie jak okna, ściany, stropy, dach, są wielkością ok. 65% wszystkich strat ciepła. Straty na wentylację sięgają 25%.

    Istnieją sposoby ograniczenia tak wielkich strat, a co za tym idzie oszczędzenia długoterminowo dużych nakładów finansowych.

   

      Najważniejsze jest dokładne wykonanie, wiedza, znajomość najnowszych światowych standardów gdyż w dziedzinie budownictwa metody sprzed 15 lat są już przestarzałe. Szczegółów, które decydują o dobrze wykonanej pracy jest bardzo dużo. Od ocieplenia, metod nakładania, używanych materiałów, okresu prac, poprzez stolarkę okienną, drzwiową, w której należy zwrócić uwagę na następujące dane: izolacyjność termiczna szyb, profili, geometria, mostki liniowe, kolejne często zapominane a jedne z najważniejszych rozmieszczenie wentylacji jak i systemów grzewczych, brak wykorzystania biernych zysków ciepła itd.

      Elementów które wpływają na energooszczędność budynku jest wiele, na  każdy z punktów można by bardzo dużo pisać. W skrócie przedstawimy jeden z wiodących problemów i nieprawidłowości jakie bardzo często spotykamy:

                

      Przykładem niech będzie izolacja przegród budowlanych (ścian).

      Poprawnie położona, z odpowiednich materiałów a co najważniejsze starannie wykonana izolacja przegród budowlanych jest wstanie ograniczyć straty ciepła do niemal zera. Dużym błędem stosowanym przez większość nie wyspecjalizowanych osób zajmujących się pracami izolacyjnymi jest grubość ocieplenia, które stosuje rzędu 8 – 12 cm. W naszym klimacie jest to stanowczo za mała wielkość. Przeprowadzane badania naukowe na najlepszych instytutach  badawczych, uczelniach zarówno w Polsce jak i Europie dają jasne wyniki, że przy temperaturach sięgających (–20⁰C) , zasięg przemarzania sięga 18 cm a co za tym idzie każda inna izolacja nie spełnia swojego założenia. Gdyż przy tradycyjnych materiałach izolacyjnych o grubości 12 cm zakres przemarzania przenika przez ocieplenie i dochodzi do ściany właściwej. Konsekwencje tego mogą być katastrofalne w skutkach. Ważny jest okres wykonywania tych prac, technika przytwierdzania ocieplenia do ścian itd. Nie ryzykuj przemarzania ocieplenia, co spowoduje tworzenie się pleśni grzybów i wiele innych skutków łącznie z odpadaniem ocieplenia od ścian.


      Budowa domu to duży wydatek a także inwestycja niejednokrotnie na całe życie. Porządnie, dokładnie wykonane prace poparte doświadczeniem i dużą wiedzą pozwolą cieszyć się naszym domem przez wiele lat bez żadnych zmartwień.

index.html
index.html
mailto:biuro@eoterm.pl?subject=Eoterm%20-%20zapytanie